Dział handlowy
(22) 532 69 73
logowanie / rejestracja
strefa klienta

Kamery AutoDome Junior HD

Kamery AutoDome Junior HD

Firma Bosch rozszerzyła ofertę z zakresu kamer szybkoobrotowych o nowy produkt, którym jest wysokiej klasy kamera AutoDome Junior HD, oferująca obrót w zakresie 360 stopni oraz zaawansowane funkcje panoramowania, pochylania i zbliżania (pan/tilt/zoom, PTZ). Prezentowany produkt stanowi doskonałe połączenie wielu cech pożądanych przez użytkowników tego typu urządzeń. Oprócz możliwości dostarczenia doskonałej jakości obrazu oraz niezawodnej pracy, kamera AutoDome Junior HD posiada wiele ciekawych funkcji, które w znacznym stopniu podnoszą jakość i skuteczność działania sieciowych systemów monitoringu wizyjnego. Idealne rozwiązanie do nadzorowania w bankach, sklepach detalicznych, kasynach i budynkach administracyjnych lub handlowych, gdzie jest wymagana możliwość jednoznacznej identyfikacji osób i obiektów. 

Kamera sieciowa AutoDome Junior HD firmy Bosch Security Systems została zbudowana w oparciu o profesjonalny przetwornik CMOS 1/2.5? z funkcją progresywnego skanowania obrazu oraz możliwością dostarczenia najwyższej jakości obrazu w rozdzielczości Full HD 1080p lub HD 720p. Obraz w jakości HD zapewnia lepszą ocenę sytuacji, natomiast współczynnik kształtu 16:9 zwiększa pole widzenia nie pogarszając przy tym szczegółowości obrazu. Większa liczba pikseli na obiekt docelowy oraz potężne 160-krotne zbliżenie (10x zoom optyczny, 16x zoom cyfrowy) ułatwia monitorowanie transakcji finansowych oraz identyfikację i śledzenie małych, wartościowych obiektów, np. biżuterii.

 

Kolejną istotną opcją użytkową kamery sieciowej AutoDome Junior HD jest opcja Multicasting, która pozwala na jednoczesną transmisję wielu oddzielnie skonfigurowanych strumieni wideo, co daje ogromną elastyczność w projektowaniu systemów monitoringu IP. Przykładowo użytkownicy mogą wybrać wideo HD 1080p lub 720p do rejestracji z kompresją H.264 oraz wykorzystywać strumień H.264 Baseline Profile o małym opóźnieniu do oglądania na żywo i sterowania funkcjami PTZ. Strumień o mniejszej rozdzielczości może być równocześnie przesyłany do nośnika pamięci masowej, a obraz JPEG do urządzenia kieszonkowego. Na szczególną uwagę zasługuje imponująca szybkość transmisji obrazu w rozdzielczości HD 720p, która wynosi aż 50 klatek na sekundę (PAL), i tym samym zapewnia zdecydowanie płynniejsze panoramowanie i pochylanie, niż kamery PTZ oferujące obraz 720p z częstotliwością odświeżania 25 kl./s.

 

Kamera sieciowa AutoDome Junior HD opcjonalnie może zostać wyposażona w zaawansowane oprogramowanie do inteligentnej analizy obrazu IVA (ang. Intelligent Video Analysis), które bezapelacyjnie jest najlepszą aplikacją tego typu na rynku. Dzięki zastosowaniu systemu IVA, możemy stworzyć instalację CCTV o bardzo wysokiej skuteczności działania ? lepsze wykrywanie obiektów poruszających się bez celu, wykrywanie przekroczenia linii oraz innych potencjalnych zagrożeń.

 

Prezentowana kamera sieciowa jest niemal dwukrotnie mniejsza od tradycyjnej kamery PTZ, przez co zapewnia większą dyskrecję prowadzonego nadzoru wideo. Całość została umieszczona w wandaloodpornej obudowie, która skutecznie chroni wnętrze kamery przed uszkodzeniami mechanicznymi (np. akty wandalizmu), kradzieżą oraz wilgocią i kurzem ? możliwość bezawaryjnej pracy w trudnych warunkach środowiskowych.

 

Na koniec należy dodać, że model AutoDome Junior HD spełnia wszystkie wytyczne zawarte w standardzie ONVIF (Open Network Video Interface Forum), co pozwala na integrację z urządzeniami IP innych producentów.


Zyskuj więcej! Zapisz się i otrzymuj informacje o:
promocjach, okazjach, nowościach, oraz cenne kody promocyjne!
Bosch kamery security CCTV, kamery LTC Dinion, Divar XF : sklep Warszawa